Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Iron |
| Brand | Balaji |
| Wheel Diameter | 75 mm |
| Wheel Material | Rubber |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Color | Blue |
| Usage/Application | Moving Of Drums |
| Number Of Wheels | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Load Capacity | 500 kg |
| Load Capacity(kg) | 400 kg |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Load Capacity(kg) | 500 kg |
| Load Capacity | 250 kg |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Balaji |
| Wheel Diameter | 75 mm |
| Wheel Material | Rubber |
| Surface Finish | Color Coated |
| Color | Red |
| Usage/Application | For Drum Handling |
| Feature | Rust Proof |
| Number Of Wheels | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
| Handle Height | 2.5 ft |
Put your drum or barrels on wheels-provides safe and economical drum transport.
Drum dollies having all swivel casters ensure extreme mobility.