Heavy Duty Stainless Steel Trolley
Manufacturer of a wide range of products which include heavy duty trolley.
Approx. Price: Rs 16,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Trolley Type | Platform |
| Load Capacity(kg) | 1000 kg |
| Number Of Wheels | 4 |
| Brand | Balaji |
| Size/Dimension | 4 x 3 feet |
| Load Capacity | 500-1000 kg |
| Height | 500 mm |
| Trolley Dimensions | 4'FT * 3'FT |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
- Hevy duty 4 wheel material handling trolley.
- Efficently transport packages, boxes supplies, parts for assembley operation, electronic parts transfer and more, easy handling.
- Turn table device for smooth Movment.