Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Platform Size | 42 x 20 x 12 |
| Load Capacity | 400 kg |
| Number Of Wheels | 2 |
| Height | 3.5 feet |
| Weight | 45 kg |
| Foldable | Fixed |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Type | Pneumatic |
| Size/Dimension | 42x20x12 inch |
| Handle Type | Fixed Handle |
| Brake System | No Brake |
| Country of Origin | Made in India |
| Feature | Rust Proof |
| Surface Finish | Color Coated |
| Number Of Wheel | 2 |
Product Details:
| Load Capacity(kg) | 350 kg |
| Operating Type | Manual |
| Number Of Wheels | 2 |
| Material | Mild Steel |
| Size/Dimension | 42x20x12 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Color Coated |